בחירת אבן וקרמיקה לחיפוי וריצוף הבית

הריצוף בבית מהווה אלמנט עיצובי משמעותי בעיצוב הבית, כמו גם חיפוי הקירות בחדרי האמבטיה ואפילו כאלמנט דקורטיבי בסלון. לפני שבוחרים ריצוף או חיפוי, כדאי להתעניין קצת בדגמים הקיימים, באפשרויות הריצוף השונות, בגדלים השונים ובפתרונות ריצוף במקרים שונים וכו'. קחו בחשבון את כל החסרונות והיתרונות שיש בכל סוג של ריצוף והתאימו אותם גם לצרכים שלכם. וכמובן – לא לשכוח להתאים את הריצוף לעיצוב הכללי של הבית.
 

סוגים שונים של ריצוף וחיפוי קירות לבית

קיים כיום היצע רחב של אפשרויות ריצוף וחיפוי לבית: קרמיקה או גרניט פורצלן , ריצוף שיש (אבן טבעית שעברה ליטוש),  דמוי פרקט, צפחה (סלע טבעי) ועוד. כל אלו שהוזכרו ניתן לסווגם לשני סוגים- "ריצוף טבעי" ו"ריצוף תעשייתי".

  • "ריצוף טבעי" זוהי אבן שנחצבת ממקור טבעי ונוסרה במחצבות ובמפעלי אבן.
  • "ריצוף תעשייתי" (קרמיקה ואריחי פורצלן) ניצק בצורה מלאכותית במפעלים על ידי תערובות של חומרים שונים.

לכל סוג כזה קיים יתרון וחסרון כאשר ההבדלים העיקריים בין קרמיקה "רגילה" לפורצלן הינו צבעו וחוזקו של האריח, בקרמיקה השכבה העליונה בלבד נצבעת במפעל ואילו הפורצלן הינו "מקשה" אחת של תערובת מה שיוצר חוזק מיטבי יותר לאריח (אך גם בפורצלן ישנם תתי סוגים חצי גוף/גוף מלא/גוף מעורב), לא לכל אחד מתאים כל סוג של ריצוף, וחשוב לזכור שבחירת הריצוף מסמלת את הקו העיצובי בבית, למשל מרצפות צפחה – "בלטות", שיש או גרניט פורצלן בצבעים בהירים ובאריחים גדולים מסמלים יוקרה בעוד משטח פרקט מסמל ביתיות וחמימות. אבל לא פחות חשוב לשים לב לפרקטיות של סוג הריצוף ולתחזוקה שלו – פרקט קשה יותר לתחזק בעוד מרצפות קרמיקה הן נוחות לתחזוקה וגם מגיעות במגוון רחב של דוגמאות ומחירים שונים.

 
איך נבחר ריצוף וחיפוי לבית?

כדי לבחור את הריצוף המתאים לבית (וגם מחוצה לו – למרפסת, לשביל הכניסה), מה חשוב לקחת בחשבון:

  • חשוב לערוך רשימה של הצרכים והיכולות שלכם. לא תמיד הריצוף היקר ביותר הוא הטוב ביותר עבורכם. אם יש לכם ילדים קטנים למשל, לא בטוח שריצוף פרקט יתאים לכם, כיוון שקשה מאד לנקות אותו וקל מאד לפגוע בו. בחרו ריצוף שיתאים לעיצוב שאתם מחפשים. 
  • כמו כן במידה וחשוב לכם העמידות של האריח חשוב לדעת שגרניט פורצלן  קיים בגימור מט ומבריק אך עצם ליטוש האריח פוגע בקשיחות האריח ומעלה את הרגישות לכתמים בעקבות נוזלים ולכן חשוב לבחור גימור מט או מחוספס.
  • כיום קיימים גדלים שונים של אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן, במידה וחשוב לכם המראה האחיד והנקי, כדאי לבחור אריחים גדולים על מנת להקטין את השימוש ברובה שיוצרת הפרדה ברורה בין האריחים, קיים בשוק מגוון רחב ביותר של סוגי אריחים שונים.
     
כמה טיפים נוספים כשבאים לבחור את הקרמיקה הבאה במרב שלכם:
  • כמויות – חשוב ביותר לקנות כמה מטרים נוספים של הקרמיקה במידה ויחסר לכם בעתיד ולפעמים גם בזמן העבודה נוצרים חוסרים עקב שבר או חיתוכים שונים.
  • פוגות – חשוב ביותר לשים לב כי קיימת השפעה ישירה על חוזק ועיצוב המשטח ולכן עוד בשלב בחירת האריחים לתכנן היטב את עובי הפוגה, בעיקר באריחי גרניט פורצלן מט (ללא ליטוש) ששם הצמדת האריחים יוצרים עיוותים לא אסתטיים במשטח.
  • סדרות שונות – בכל סדרה של ייצור קיימים שינוים קלים של תערובות ולכן קיימות כמעט תמיד בין סדרות שונות של ייצור, גוונים וטסקטורות טיפה שונות, לכן חשוב ביותר לשים לב שקיים לבית המסחר כמות מספיקה ואחידה של אותה סדרה שאתם רוכשים, מה שימנע בעתיד אי נעימות ועבודה מחודשת.

 
 

בוחרים ריצוף וקרמיקה רק בלילו וטורי

אנו מבינים שבחירת הריצוף לבית הינו משמעותי. לכן, אצלנו תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע באולם התצוגה שלנו, שיתאימו לכם את הקרמיקה, הפורצלן, מרצפות ("בלטות") הכי מתאימות עבורכם. אנו מציעים קרמיקה או פורצלן לתוך הבית או מחוצה לו (נגד החלקה - Anti-slip), במגוון רב של דוגמאות וטקסטורות, גדלים ומחירים. קיימות דוגמאות שונות של מרצפות עם תו תקן ישראלי. אצלנו תוכלו למצוא קרמיקה ישנה בתפזורת למי שמעוניין להשלים ריצוף ישן למשל. אנו מציעים בנוסף גם אפשרויות של חיפוי אבנים בתוך הבית.

* במידה ולא מצאתם את הפיתרון המתאים כדאי לחפש בדף הטיפים המקצועיים שלנו! הכנסו


אצלנו תוכלו ליהנות משירותי ייעוץ וליווי מתקדמים מאנשים מומחים בתחום, ושירותי הובלה עד בית הלקוח.

  
 
 

טופס התקשרות מהיר