מהו בלוק פומיס? יתרונות? ולמה לבחור בו?

 

כאשר אנו מחליטים להתחיל בבנית שלד הבית, אנו חייבים לשים לנגד ענינו את חשיבות הבניה הירוקה והאם המוצרים עומדים בתקנים הנדרשים,  מלבד השיקול הכספי בתכנון הבניה אנו חייבים לשקול את המאפיינים השונים של סוגי הבלוקים.

במאמר זה הייתי רוצה לשים דגש על תכונות בלוק ה"פומיס" שנחשב למוצר איכותי - בשנים האחרונות לאור המודעות הרבה לבנייה ירוקה, השימוש בבלוק הפך להיות נפוץ ולכן חשוב לדעת מה ההיתרונות הקיימות בבלוק זה על פני בלוקים אחרים.

ההיתרונות של הבלוק

היתרונות הברורים של בלוק "פומיס"  מלבד משקלו הקל ביחס לבלוקים אחרים (בטון בעיקר) באים לידי ביטוי בקטגוריות הבאות: בעמידות הבלוק, חוזקו, איכות הבידוד ושמירה על איכות הסביבה.

  • מבדד תרמי - תרכובת הבלוק בשילוב מסת החומר והבידוד הנכון מאפשר להפיק בלוק בעל איכות תרמית גבוהה במיוחד, מה שמעניק לנו חיסכון במכשירים חשמליים וצריכת אנרגיה נמוכה יותר בתנאי סביבה קיצוניים.
  • מבדד אקוסטי - כחלק משיקול למניעת הפרעות רעשים מהסביבה (חוץ ופנים), שימוש בבלוק ה"פומיס" מאפשר לנו לקבל בידוד איכותי במיוחד נגד רעשים.
  • עמיד לנזקי אש - במבני תעשייה ומסחר בעלות חשיפה גבוהה לנזקי אש, מומלץ במיוחד להשתמש בבלוק הפומיס כשיקול בטיחותי.
  • עמיד לזעזועים - תרכובת הבלוק מאפשר את גמישות הבטון, מה שגורם לשמירה על יציבות המבנה ומונע קריסה עקב זעזועים ורעידות אדמה.
  • מונע עובש ופטריות - מאחר ובלוק הפומיס מתייבש מהר יותר מבלוק רגיל, תכונה זו מונעת מעובש ופטריות "להיתפס" בבלוק עצמו.

 

 

בידוד ידידותי לסביבה חוזק הבלוק עמידות הבלוק
בידוד תרמי ("אקלים חיצוני") חזק למרות המשקל הסגולי הנמוך עמיד במיוחד לנזקי אש
בידוד אקוסטי ("נגד רעשים") חוזק מכני גבוה קשיח ועמיד נגד זעזועים
נקי מתרכובת מסרטנת   דוחה כתמים
פסולת הבלוק נתנת למיחזור   עמיד לתנאי בלייה קשים במיוחד

 

 

אז לפני שאתם מתחילים בבניית השלד, חשוב לבחון את כל הפרמטרים והיתרונות של בלוק הפומיס, החסרון היחיד שאפשר לומר עליו הוא המחיר שנחשב ליקר יותר מהבלוק הרגיל.

 

אצלנו במחלקת חומרי בניין ואיסנטלציה נשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ לכם בכל שאלה בתחום הבניה ולהציע לכם פיתרונות ומוצרים איכותיים ומגוונים.

 
 
 

טופס התקשרות מהיר